Co všechno děláme pro to, abychom byli ve svých domovech v bezpečí? Je toho příliš mnoho a my tak žijeme v neustálém a zbytečném strachu? Nebo je toho naopak málo a budeme tak třeba jednou litovat, že jsme pro vlastní bezpečnost neudělali více? Je pravděpodobné, že pokud patříte ke střední vrstvě populace, pak pro bezpečí svého domova děláte tak akorát. Asi každého napadne, že svůj domov pravidelně zamyká a že si nedokáže představit večer, kdy by odešel do postele bez zkontrolovaného zámku na vstupních dveřích. A to je jistě základ. Vždyť i pojišťovny se o tento fakt zajímají, pokud nahlásíte, že Váš dům či byt byl vykraden.
Vedle toho mnoho dnešních rodin využívá pro své bezpečí kamerový systém. Pro někoho je to běžné pro prostor okolo domu, jiní zase přikročili i ke kroku sledování vlastního soukromého prostoru, ve kterém by se v jejich nepřítomnosti mohl někdo pohybovat. Záleží na každé rodině, co uzná za nejlepší. V nedávné době se mluvilo také o tom, že plynové kotle by měly být dříve či později vyměněny za nové, elektrické. Proč tomu tak bylo? Plynové kotle bývaly velmi často umístěny v koupelně, a to byl důvod, proč do mnohých domácností museli zavítat lékařští pracovníci.
Během spalování docházelo k nedokonalému hoření, což vedlo ke zvýšenému výskytu oxidu uhelnatému, a ten je v určité koncentraci nebezpečný. Právě v prostředí koupelen, kde je vlhko, docházelo častěji ke kumulaci tohoto oxidu, a navíc i ke zvýšenému pohybu obyvatel domácnosti. Pokud se člověk nadýchá oxidu dojde ke špatnému zásobení tkání kyslíkem a daný člověk ztrácí vědomí a udusí se. Ovšem nové elektrické kotle potřebují také pravidelné prohlídky. Revize elektrokotle jsou běžně dostupné u různých firem. Proto, pokud chcete udržet svůj domov v bezpečí, je vhodné si takovou revizi zaplatit a podstoupit ji.